Pokud máte vypnutý nástroj Texy!, tak je zachováno pouze odřádkování. Všechny HTML značky a jiné formátovací informace jsou ignorovány.
Se zapnutým Texy! platí jeho syntaktická pravidla. Blíže se o nich dozvíte v odkazu Co je Texy? Zde tedy jen krátce:
Odstavce jsou v textu vyznačeny jedním prázdným řádkem. Titulky mužete psát buď tak, že na novém řádku předchozí text podtrhnete znaky #, *, = či - (podle důležitosti titulku) nebo tak, že před a za text napíšete několik těchto znaků (čím víc, tím důležitější titulek, minimálně však dva, maximálně sedm).
Odkazy se zapisují tak, že odkazující text uzavřete do uvozovek a následujete dvojtečkou a URL. U složitých URL můžete systému pomoci tím, že adresu uzavřete do hranatých závorek. Část http:// není povinná.
Tato část opět platí pouze pro zapnuté Texy, při vypnutém jsou veškeré formátovací informace zahozeny.
Kurzívu zapíšete tak, že před a za text napíšete dvojitá limítka (Text //kurzívou//). Tučný text zapíšete obdobně, jen místo limítek napíšete hvězdičky: **Tučný** text.
Texy se zároveň snaží nahradit uvozovky správnými, nahrazuje tři tečky znakem "trojtečka", správně vkládá znaménko "krát" v zápisech jako je třeba "4x větší", rozlišuje spojovník a pomlčku a dělá spoustu dalších užitečných věcí, díky nimž bude váš text vypadat mnohem lépe.
Clipboard umí naformátovat zdrojový kód v patnácti jazycích: PHP, JavaScript, CSS, C# (csharp), C++ (cpp), Delphi, Java, Python, Ruby, SQL, Visual Basic (vb), XML, HTML, Scala, Groovy a bash. Stačí příslušný kód zapsat podle Texy! syntaxe:
/---jazyk (...) zdrojový kód (...) \---tedy například:
/---csharp (...) \---
Formátování funguje i s vypnutým Texy! - v takovém případě ohraničte zdrojový kód značkami [jazyk](...)[/jazyk].
Clipboard umí zobrazit matematický výraz, zapsaný v syntaxi mimetex. Stačí požadovaný matematický výraz ohraničit značkami [math] a [/math]. Výsledek pak vypadá např. takto